Paskelbta: 2 spalio, 2019

Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai sėmėsi patirties Danijoje ir Švedijoje

Mokymąsis visą gyvenimą, kvalifikacijos kėlimas ir naujų žinių įgijimas yra svarbūs komponentai kiekvienam darbo rinkos aktyviam darbuotojui. Lietuvos zoologijos sodas nuolat ieško galimybių, kaip įvairiais būdais kelti darbuotojų kvalifikaciją. Įstaigos darbuotojai 2015-2018 m. dalyvavo tarptautiniame Europos zoologijos sodų ir akvariumų (toliau – EAZA) projekte „European Professional Zookeeper Qualification Framework”, kur buvo paruoštas gyvūnų prižiūrėtojų gebėjimų pagrindų ugdymo struktūros modelis ir sukurti nemokami edukaciniai moduliai Europos gyvūnų prižiūrėtojų kvalifikacijai kelti. O šiais metais rugsėjo 9–15 dienomis, Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai dalyvavo gerosios praktikos mainuose Odensės (Danijos Karalystė) ir Buroso (Švedijos Karalystė) zoologijos soduose.

Kadangi Odensės ir Buroso zoologijos sodai priklauso EAZA, o Lietuvos zoologijos sodas yra kandidatas, tačiau siekia tapti šios asociacijos nariu, dalyvaujant praktikos mainuose buvo svarbu pasisemti gerosios patirties ir idėjų, kurias būtų galima pritaikyti ir zoologijos sode Lietuvoje. Gyvūnų priežiūros, pašarų ir komunikacijos bei edukacijos specialistai Odensės ir Buroso zoologijos soduose turėjo galimybę pamatyti ne tik išorines, bet ir vidines, lankytojams neprieinamas patalpas, kasdieninį sodo gyvenimą bei sužinoti, kaip sprendžiamos iškylančios problemos. Kadangi Lietuvos zoologijos sodas ruošiasi rekonstrukcijai, todėl viena iš mainų prioritetinių veiklų buvo pamatyti EAZA standartus atitinkančius gyvūnų voljerus, ekspozicijas ir atkreipti į tai dėmesį, rengiant projektus. Odensės ir Buroso zoologijos sodo darbuotojai noriai dalinosi patirtimi, dirbant ne tik su gyvūnais, bet ir su lankytojais – renginių organizavimu, edukacijų vedimu, gyvūnų pristatymu. „Tai, ką pamatėme ir sužinojome su kolektyvo nariais šio išvykstamojo vizito metu Odensės ir Buroso zoologijos soduose, mums siekiantiems pilnateisio EAZA nario statuso, yra nepaprastai vertinga.“ – mintimis dalinosi mainuose dalyvavęs zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas. Gerosios praktikos mainais ypač džiaugėsi biologinių skyrių gyvūnų priežiūros specialistai, nes turėjo galimybę pasikonsultuoti, kaip laikyti ir prižiūrėti naujas gyvūnų rūšis, kurias Lietuvos zoologijos sodas turės po rekonstrukcijos.


_x000D_
_x000D_

Tiek Odensės ir Buroso zoologijos sodai, tiek Lietuvos zoologijos sodas atrado bendrų interesų ir sričių, kurių patirtimis gali keistis, planuojama, kad bendradarbiavimas tarp sodų bus tęsiamas. Vykdyta veikla finansuota iš zoologijos sodo biudžeto ir Šiaurės bei Baltijos šalių mobilumo programos viešojo administravimo įstaigoms. Progama siekiama skatinti ir stiprinti visais administraciniais lygiais viešojo administravimo įstaigų bendradarbiavimą, keitimąsi žiniomis bei kontaktais tarp visų 8 Šiaurės ir Baltijos regiono šalių: Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Švedijos. Taip pat norima diegti efektyvesnius viešojo sektoriaus darbo metodus, o pagrindinis tikslas yra padidinti regiono konkurencinę galią.